Mnoho lidí se nadšeně stěhuje do center velkých měst kvůli tomu, že budou mít všechno na dosah ruky – budou to mít pár kroků do práce, na nákupy i za zábavou, budou mít na dosah veřejnou dopravu a nic jim neunikne. Ano, bydlet v samotném srdci zajímavé metropole, tím spíše, pokud se jedná o její historické jádro má jistě své kouzlo. Ovšem mnoho lidí po nějakém čase přijde také na to, že to má i jisté nevýhody. Je potřeba si zvyknout na nikdy neutichající ruch, na lomoz pod okny, a v případě, že bydlíte v přízemí, kolem kterého se po chodníku denně valí stovky turistů, tak musíte rovněž počítat i se zvědavými pohledy , třeba až k vám do talíře, jak se trefně říká.

oprýskaná fasáda

Nicméně každá situace má své řešení. Nelze sice očekávat, že byste tento problém mohli zcela vyřešit, nicméně existují ověřené způsoby, jak jej alespoň výrazně zmírnit. Třeba tím, že vaše okno směřující na veřejné prostranství bude chránit předokenní roleta.

Předokenní roleta je praktickým stínícím prvkem, od kterého toho ovšem můžete očekávat daleko víc než jen zatemnění. Dokonale vás ochrání před vtíravými pohledy z okolí – stačí jednoduchý pohyb ruky a do oken už vám nikdo neuvidí. Na rozdíl od žaluzií nabízejí předokenní rolety skutečné stoprocentní zatemnění, což mimo jiné ocení i ti, kteří by se rádi po noční směně dobře vyspali. Nicméně je mnoho dalších situací, kdy se vám možnost úplného zatemnění bude hodit.

schody do patra

Ve zmíněné situaci také oceníte zmírnění venkovního hluku. Zatažená roleta tlumí hluk zvenčí až o třicet decibelů, což není zanedbatelné číslo. Pokud se tedy pod vašimi okny konají koncerty a jiné kulturní akce, budete znovu moci dobře spát. Stejně tak vás už nebudou rušit ani okolo jdoucí lidé anebo projíždějící automobily.
Nicméně dalšími výhodami předokenních rolet jsou i tepelná izolace, bezpečnost či komfortní větrání i v nepříznivých větrných podmínkách. A když k tomu přičteme i dlouhou záruční dobu a pozáruční servis, tak není nad čím váhat.