Naprostá většina elektrikářů doporučuje nechávat provádět revize elektřiny pravidelně. A není divu, koneckonců stačí se podívat na statistiky, kolik požárů bylo způsobeno právě vadnou elektroinstalací. Přitom tomu lze snadno předejít.

Avšak i když se rozhodneme, že tyto prohlídky budeme provádět, je nutné najít někoho, kdo toho bude schopen. Samozřejmě, můžeme o to požádat kamaráda elektrikáře, avšak zde hrozí nebezpečí, že nebezpečí podcení, jen aby nám ušetřil peníze.

Nejlepší je kontaktovat nestranného odborníka, který má potřebné certifikace a kvalifikace Revize-elektro-revtech k vykonávání tohoto úkonu. Tak budeme mít největší jistotu, že práce bude skutečně dobře odvedena a případné problémy zachyceny a opraveny hned v zárodku.

elektrikář při práci

To je samozřejmě dobrá rada, avšak otázkou je, jak zjistit, zda má onen člověk skutečně oprávnění tuto službu poskytovat. Koneckonců, zdaleka ne každý elektrikář může provádět revize. A i když například na svých internetových stránkách napíše, že prošel potřebnými kurzy, můžeme tomu věřit?

Naštěstí se není třeba bát. V dnešní době máme totiž možnost si tyto informace ověřit během několika minut. Stačí k tomu jen několik minut hledání na internetu. Všichni elektrikáři, kteří mají oprávnění provádět revize, jsou totiž evidováni v registru, který je volně dostupní k nahlédnutí. Stačí se tedy jen podívat, zda se tam jméno právě daného člověka nachází.

skříňka s pojistkami

Dobrá, ale co když se bude jednat o firmu, a my nebudeme předem vědět, koho konkrétně k nám pošle? Ani v takovém případě není třeba zoufat. Žádná si totiž nemůže dovolit takto ohrozit svou reputaci. Pokud by se na to totiž přišlo (a dříve či později by ta skutečnost odhalena byla), měla by daná firma značné potíže. A to nebude riskovat, zvláště pokud se jedná o větší, zavedený podnik s dobrou reputací.

Je tedy vidět, že se ani v tomto případě není třeba ničeho obávat. Stačí jen trochu snahy a hned máme jistotu, že vše bude probíhat přesně tak, jak má, a že prohlídka bude provedena skutečně pečlivě. A to je důležité – koneckonců, jde tu o naši bezpečnost.