Starší dům má určitě pro mnohé větší cenu, než ten nový. Protože pokud potřebuje nějakou rekonstrukci, která povede k tomu, že splní představy například o moderním bydlení, tak to určitě bude stát méně, než postavený nový dům.
Bydlet ve vlastním, ať je to starší dům po rodičích, malá dřevěná usedlost, chalupa nebo úplně nová stavba, tak úprava těchto prostor by měla splňovat pro každého jeho obyvatele příjemný pocit domova, spokojenosti a soukromí.  
Dnes si jak starší páry, tak mladé rodiny, kteří si našetřili peníze na své nové bydlení, většinou už pořizují menší domky. Třeba na okraji menšího města, obce nebo někde na vesnici.
Nový dům má tu výhodu, že už v plánech přesně víte, kde co bude a jakým stylem si ho zařídíte. Na druhou stranu je to dost nákladné.dům na vesnici
 
Většinou, když si někdo koupí starší dům na vesnici, které sloužilo i k tomu, že tam byly hospodářské prostory pro zvířata a je u domu zahrada, tak je moudré si k úpravě a přestavbě takového domu pozvat architekta. Protože dobrý architekt vám z takového stavení dokáže vykouzlit malý zázrak. Bydlení, kde mohou být spojené staré (původní) prvky s moderními, které jsou určitě v mnoha směrech nejenom ekonomické, ale i pohodlné. Například se to může týkat moderních, lehko udržovaných podlah propojené se zajímavou dlažbou, nebo opravu původních kachlových kamen v kuchyni, kterou zařídíte stylovým nábytkem, ve kterém budou zajímavou kompozicí zabudovány i současné nezbytné prvky, které každá hospodyňka přivítá.
Malé starší domyjsou většinou útulné. Někomu postačí, když tam bude kuchyň, dvě ložnice, obývací pokoj a koupelna s WC. A v každém domě se najde určitě prostor na odkládání různých věcí. Ať je to sklep nebo půdní prostor.  moderní architektura domu
 
Dnešní doba je pro bydlení velmi drahá. A navíc, cenově přijatelných bytů je velký nedostatek. A když si lidé, kteří bydlí v drahých nájemních bytech, a když si spočítají, kolik za rok jenom za nájem vynaloží peněz, tak mnozí z nich skutečně zatouží po svém vlastním bydlení. Ale už nechtějí vlastní byt, ale rovnou dům.