Prosím, abyste si to nespletli. Nemíním naši Černou Horu, ale tu přímořskou. Pravděpodobně nevíte, že výše jmenovaný stát je v Evropě nejmladší. V podstatě vznikl v roce dva tisíce šest. Ale ponechme historii stranou, i když je velmi zajímavá a přepestrá.
Raději se podíváme, co kromě koupání v moři zde můžete vidět zajímavého.
Tak již podle názvu státu jsou to hory. A ne nějaké „krtince“, ale pořádně vysoké. Jde o Dinárské pohoří s horami vysokými přes dva a půl kilometru. Ale za nejvyšší pohoří je považován Durmitor.
demižony na okně
Pokud zrovna nechcete chodit po horách, můžete navštívit některý z pěti národních parků, kam mohou turisté i do přísně chráněných území, a je zde dokonce dovoleno stanování.
Abych úplně „nezazdil“ to moře a pláže, tak se zmíním jen o té nejvíce navštěvované a asi i největší. Je to Slovanská pláž, která je dlouhá úctyhodných tisíc šest set metrů. Najdete ji v komplexu Budva, u Jadranské magistrály v Budvanské zátoce.
Pokud chcete zůstat u vody, ale moře se vám již omrzelo, lze doporučit návštěvu Černého jezera. Není největší, tím je jezero Skaddarské. Pokud však zvolíte to Černé, a budete tam v létě, tak vlastně navštívíte jezera dvě. Při nedostatku vody totiž jezero vysychá. Zde můžete nakoupit spousty suvenýrů, a nakonec i pojíst něco v restauraci, která je nedaleko.
západ slunce a pláž
Můžete si zde dát například, urebes, čorbu, pršut nebo djigericu. Napít se můžete Kjanz Miloše, to je minerálka, anebo si dejte rakiji. Což nedoporučuji nezkušeným alkoholikům. Mohlo by vám to „ustřelit nohy“, protože je to šíleně zákeřné pití s vyšším procentem alkoholu.
Na závěr jistě musím zmínit Boku kotorskou, bez toho by to nešlo. Je to největší záliv a pokud zde budete, budete se cítit jako v Norsku, protože to silně připomíná fjord. Zcela jistě navštivte i město Kotor, ale to samo o sobě by vyžadovalo další samostatný článek. Hezký pobyt.