Nastal pro vás čas pořídit si vlastní bydlení, ale stále vám vrtá hlavou otázka: „Dosáhnu na hypotéku https://nebankovnihypoteka.cz/dosahnu-na-hypoteku-a-jak-ji-ziskat/?“ Odpověď není jednoznačně jasná, protože ačkoliv jsou kritéria jasně daná, vždy existují kličky, nebo jiné možnosti. Pojďme se na to tedy podívat od základu.

Základní požadavky

Když zajdete do banky žádat o hypotéku, základními požadavky jsou čistý registr, a dostatečné příjmy. Co vlastně znamenají dostatečné příjmy? Ty jsou stanoveny bankovními pravidly, a odvíjejí se od možnosti výše splátek. Jednodušeji řečeno, když posoudíte dvě osoby se stejným příjmem, ale rozdílným věkem, má ten mladší větší šanci na hypotéku dosáhnout, jelikož jeho doba splácení může být delší, a jednotlivé splátky tedy nižší. Posuzuje se však i stálost zaměstnání, a jiné výdaje, popřípadě půjčky.

kalkulačka a propisky

Příklad:

Dejme tomu, že je vám 30 let, máte po škole, stabilní zaměstnání, a rozhodli jste se založit rodinu. Na to potřebujete vlastní dům. Vyhlédnete si dům vhodný k opravě, který stojí 3 500 000Kč. Minimálně byste měli mít našetřeno 700 000Kč, a váš příjem by měl být v čistém alespoň 50 000Kč měsíčně, jelikož vaše měsíční splátka bude činit 17 387Kč na dobu dvaceti let.

Příklad je pouze namátkový, a vytvořený pomocí namátkové bankovní kalkulačky.

sázení peněz

Jak zažádat o hypotéku?

Ideální je, když si seženete vlastního hypotečního poradce, který s vámi vše probere. Je však potřeba vyřídit veškeré náležitosti, ověřit podklady, a počítejte s tím, že to zabere měsíce, možná i roky, než se vše podaří vyřídit.

Jde to i rychleji?

Hledáte-li rychlejší a efektivnější řešení vaší žádosti o hypotéku, můžete se obrátit na nebankovní společnost, která s vámi většinu věcí vyřeší online, či po telefonu, a tak nebudete muset neustále odbíhat, a vše řešit. Specialista nebankovní instituce vše vyřeší za vás, a vám tak bude stačit pročíst nabídku, a v případě spokojenosti podepsat.