Přiblížilo se zimní období a vás čeká stěhování rodinného domu či bytu? Jak si poradit se zimním stěhováním v Praze 3 profesionalnistehovani.cz, abyste z něj nebyli vystresovaní?
Máte dostatek posypového materiálu? Jste připraveni na to, kdyby začalo sněžit a došlo k námraze na silnici či na chodníku? Zimní stěhování může značně komplikovat právě nepřízeň počasí a pro takovéto případy se vyplatí mít nachystaný posyp. Můžete jej uložit do plastového kbelíku a namísto soli, která spíše škodí životnímu prostředí a vytváří kluzkou břečku, je lepší jemný křemičitý písek. Někdy stačí jen drobná vrstva písku, abyste měli pod sebou bezpečný povrch, což je pro přenášení předmětů v rámci stěhování klíčové.
Mají stěhováci kde zaparkovat? Při stěhování v Praze (případně i v jiných městech, pokud tam podobná následující ustanovení platí) byste se měli postarat o to, aby měl stěhovací vůz kde zaparkovat. V Praze to obnáší zajít na městský magistrát, na odbor dopravy, případně na Technickou správu komunikací hlavního města Prahy a požádat o parkovací místo v rámci takzvaného „zvláštního užívání komunikace“. Tato služba je placená a úředníci mají na vyřízení žádosti obvykle 30 dnů. V Opavě se například musí žádat o parkovací místo v rámci tzv. „záboru veřejného prostranství“ a je to také placená služba.
Počítáte se západem Slunce již v 16 hodin? V prosinci zapadá Slunce přibližně již kolem 16. hodiny, to znamená, že den je dlouhý jen zhruba 8 hodin. Měli byste s tím při stěhování počítat, aby vás nepřekvapil brzký příchod soumraku. Je znám případ, kdy se uskutečnilo stěhování 16. prosince, načež se dotyční lidé přemístili z Prahy do venkovské oblasti za Prahou, ovšem z domu jeho bývalý majitel demontoval všechna svítidla. Po nastěhování byla v domě naprostá tma a byl značný problém nalézt v kartonové krabici mezi dalšími padesáti krabicemi kapesní svítilnu a s její pomocí zprovoznit alespoň jedno světlo v domě.