Veletrh zaměřený na stavebnictví (Dwell on Design), který se každoročně pořádá v Los Angeles, letos seznamoval veřejnost s novým způsobem výstavby. Tento rok jsou fenoménem montované domky.  
 
Tyto domy mají mnohé výhody. Odpadají Vám při montáži nutné nivelační úpravy potřebné při stavbě domu z konvenčních materiálů. Ale i cena je více méně příznivá. Montované domky začínají na cenách okolo 120 tisíc dolarů (2 688 000 Kč). Doprava vychází na dalších 20 tisíc dolarů (448 000 Kč) dle vzdálenosti, to ale může být i víc. Letošní veletrh Dwell on Design se nesl v duchu „Doma v moderním světě“ a jednoznačně prokázal, že lidé o moderní bydlení mají zájem.
 dřevěný domek s bazénem
Američtí makléřiz regionu západního pobřeží Spojených států jsou ale skeptičtí. Atraktivita moderního způsobu výstavby a okázalost montovaných staveb pro mnohé mladé lidi nemusí být dostačující. Ceny nových pozemků jsou totiž stále dost vysoké.  

Jejich tvrzení má pochopitelně i řadu odporovatelů, kteří věří v jednoduchý způsob výstavby, díky kterému se dá získat životní prostor a moderní design relativně v krátkém čase a bez stresů souvisejících z výstavbou klasickým způsobem.

Montované domy jsou in
Mnoho začínajících architektů v poslední době propadne kouzlu prefabrikovaných budov. Očekávají, že v relativně mladém odvětví mají větší šance se prosadit a postavit se na vlastní nohy. Velká část projektů ovšem končí v zapomnění kvůli fádnosti.
rekreační domky na stromě
Mezi zajímavé montované stavby se určitě řadí projekty od Kim Lewisové. Kterou přezdívají „Malá lady s velkými nápady“ a působí v Texaském Austinu. Mimo své designerské aktivity ještě exceluje na celonárodní stanici ABC, kde uvádí pořad „Extrémní přestavba rodinných domů“. Její poslední návrh je takzvaný „prérijní design“.

Sama Kim říká „každý interiér odvozuji od exteriéru a domek presentovaný na veletrhu Dwell on Design jsem pojmenovala Josua Tree“ Pro inspiraci nechodí daleko „ stačí se jen podívat kolem sebe“.
Z návrhu Joshua Tree vyčteme, že se jedná o přízemní dům ve tvaru L. Dům je o rozloze 150 čtverečních metrů a montuje se ze dřeva skla a železa. Cena začíná od 150 tisících dolarů (3 360 000 Kč), bez základové desky, vybavení a pozemku.