S žonglováním jste se už někdy setkali, například na šermířských a rytířských slavnostech na hradech a zámcích. Často bývají žongléři přítomni na akcích pro děti, například na oslavách Dne dětí. Samotné vás to láká či už jste si nějaké to žonglování s míčky zkusili, ale rádi byste pronikli do tajů tohoto nejen koníčku více.
žonglování s koulemi
Míčky, kužely nebo kruhy zná skoro každý aspoň od vidění. Proto jsme se rozhodli vám přinést na ukázku tak trochu netradiční a málo viděná žonglovátka. Pojďme se na ně společně podívat.
 
Diabolo

Jeho medal spadá někam do let 2005, ale setkat se s ním samozřejmě můžete i dnes. Jedná se o kotouč různých barev a velikostí, který na šňurce za pomocí dvou vodících hůlek poskakuje, rotuje. Diabol seženete na trhu celou řadu, za zmínku stojí pak ta ložisková, která pomáhají udržet diabolo déle v chodu.
Proto se ale nedoporučuje pro začátečníky, kteří tím mohou podcenit základní techniku roztáčení diabola.
žonglování s míči

Jitter ring

Tato hračka pochází až z Nového Zélandu. Někdy se můžete setkat s jiným názvem a to například chatter ring. Základem je metalová obručka, na které jsou umístěny další malé “prstýnky” – malé opět metalové kroužky svým tvarem a velikostí připomínající právě prsten. Základním úkolem je za pomocí třesení velkou obručkou udržet všechny “prstýnku” v pohybu.
 

Astrojax

Opět méně známá žonglovací hračka, která vám ale může pomoci od bolesti v zápěstí či problému s karpálními tunely. Hračka tvarem připomíná kouli, ve které jsou kuličky, jenž vibrují. Roztáčením astrojaxu se snažíte uvést do chodu vnitřní kuličky a udržet svoji ruku ve stejném rytmu vibrací jako je hračka.

 
Kolik zvládnete otáček?
 

Poi

Pod poi si můžete představit cokoliv, nejčastěji míček, uchycený na řetězu nebo provázku, který na druhém konci roztáčíte. Poi možná znáte s ohňových vystoupení, kdy vytváří neuvěřitelné obrazce proti setmělé obloze. To ale rozhodně jako začátečníci nezkoušejte.