·         Zelená s červenou. Bojíte se, že budete vypadat jako semafor? Nebojte, takzvaný color-blocking, neboli kombinování několika výrazných barev, je pořád ještě v módě. Oblékněte si třeba širokou červenou sukni a k ní zelený top, nebo naopak zelené kalhoty a k nim volnější červené tílko. Celý outfit perfektně doplní i žlutá nebo azurově modrá. A pokud je na vás kombinování několika barevných kusů oblečení příliš odvážné, můžete se vyřádit třeba na kabelce, šátku nebo sponce do vlasů

žena na poli
·         Zelená a žlutá. Dvě veselé barvy jara, které přímo svádějí k hravým modelům. Vyzkoušejte je třeba na zelených šatech se žlutými puntíky nebo doplňte zelené tričko žlutým šátkem. Podle intenzity barvy se změní i nálada modelu. V pastelových barvách budete něžná, v sytých zase rozverná a hravá. Můžete zkusit i variantu jedné syté a jedné jemnější barvy. Hrajte si se vzory, kromě puntíků budou skvěle vypadat i proužky nebo káro.

dvoudílné plavky
·         Modrá a zelená. Ošidný mix. Obě barvy totiž evokují vodu, a tak si dejte pozor, ať nevypadáte jako chodící akvárium. Ideální je zvolit jednu barvu jako dominantní, a v druhé ladit doplňky. Tedy k modrému kostýmku zelené náušnice nebo naopak. V tomto případě je také dobré sladit intenzitu barev, tedy syté k sytému, pastelové k pastelovému.

·         Zelená a bílá. Že zeleno-bílá evokuje doktory a nemocniční sály? Ale vůbec. Takové zelené kalhoty dodají šmrnc i obyčejné bílé košili, a přitom to pořád bude model do kanceláře i na schůzku. Vyberte si zelenou v tlumenější barvě, a uvidíte, že doplněné o přírodní barvy získáte elegantní, přitom neotřelý outfit.

džíny s vysokým pasem
·         Zelená a černá. Černá se hodí ke všemu, a zelená není výjimkou. Dá se mixovat se všemi odstíny, od křiklavě zelené až po jemné. Klasikou je samozřejmě černé triko, ale zkuste třeba i pruhovanou sukni nebo metalické efekty. Šaty s černo-zelenými flitry z vás udělají královnu večera.