I v panelovém domě, stejně jako v rodinných domech, kancelářích a ve všech větších budovách si můžete vytvořit jen ve svém vlastním bytě pohodlí v podobě split klimatizace. Dokonce v některých případech ani nemusíte mít svolení majitele nebo Společenství vlastníků jednotek. Klimatizace potěší každého, kdo se pro ni rozhodne.

oblíbený ventilátor

UŽ TO DÁVNO NENÍ LUXUS
Split klimatizace znamená, že jde o dělenou klimatizační jednotku, jenž se skládá z vnitřní a venkovní jednotky. Jde o hodně efektivnější řešení než je mobilní klimatizace, která je oproti split jednotce velmi hlučná a energeticky náročná. Multisplitové jednotky rozhodně nemůže nahradit, protože ty poskytujíveškerý komfort s nízkou hlučností, stále čistým vzduchem a jednoduchým dálkovým ovládáním. Kromě chlazení zde máte zajištěnu i samostatnoufunkci ventilátoru, odvlhčení i topení. A pro představu energetické náročnosti: její souvislé používání více než dvě hodiny spotřebuje stejně málo energie jako při vyprání a usušení jedné pračky prádla.

BEZ ŠPÍNY A PRACHU
Kdo se bojí, že jej čeká v jeho bytě něco jako rekonstrukce, se vší špínou a prachem, je na velkém omylu. Odborná firma ve vašem panelákovém bytě na montáž nástěnné klimatizace nepotřebuje ani celý jeden den a vše se děje pouze za jednoduchého krátkodobého vrtání a v naprosté čistotě. Není třeba žádná příprava, snad jen si ujasnit, v kterých místnostech chcete vnitřní jednotku umístit.

příjemný vzduch

JAK S PROPOJENÍM OBOU JEDNOTEK
Umístění vnější jednotky je vyřešeno na balkóně nebo lodžii a pokud ty chybí, pak na fasádě domu či na střeše (pak je již třeba souhlasu SVJ). Montáž je velmi jednoduchá: udělají se pouze prostupy skrz zeď na balkon a pokud je místnost, kde chcete mít vnitřní nástěnnou jednotku, od balkonu vzdálenější, propojí se obě jednotky propojovacím potrubím v liště. Odvod kondenzátu je pak veden samospádem při chladivovém potrubí do jakékoliv nádoby (tuto kondenzovanou vodu lze dobře využít na zalévání květin).