Už několik týdnů před očekáváným porodem je potřeba začít dávat dohromady první kousky kojeneckého oblečení. V dnešní úžasné době internetu lze koupit sety nošeného oblečení za pár korun od ostatních maminek. Existují ale také dětské kamenné bazárky, jako například Bublinka na Lounsku. Je známo, že malá miminka nedokážou to oblečení úplně zničit, takže ho stačí pouze vyprat. Navíc, když najdete tu správnou maminku, můžete se dostat i ke značkovým věcem, které byste za plnou cenu nejspíš nekoupila.

kojenecké oblečení

Mám ráda nákupy z druhé ruky. Výhodou je, že se zbytečně nevyhazuje oblečení a zároveň se chrání životní prostředí. Jestliže, ale dáváte přednost novému, originálnímu oblečení na webu takové najdete.

Mám osmiměsíčního chlapečka a za tu dobu jsem už poznala, že bodýček není nikdy dost, naopak tepláčků, kalhot, mikin a svetříků zas tolik mít nemusíte. Ale protože máme babičku, která když vejde do obchodu s dětským oblečením, tak vždycky něco přinese, i u nás ve skříni se pomalu hromadí mikiny nebo zimní čepice jak pro další dvě děti. Podle mě je zbytečné mít tolik svršků. Když si vezmete, kam se to mimčo dostane – většinu času je buď doma, kde mu stačí punčocháče, anebo v kočárku, popřípadě v nosítku nebo šátku, ze kterého mu čouhá jen hlava.

Nebudu tu vypisovat, jaké velikosti jsou v tom určitém měsíci, každé miminko roste různě rychle. Chtěla bych se ale zaměřit na obchody, které kojenecké oblečení prodávají.

Prodejny Pepco jsou u nás už dlouhou dobu a jsou známé tím, že prodávají levné, docela kvalitní a pěkné oblečení nejen pro kojence. Sama tam ráda nakupuju. Vždycky tam najdu krásné kousky a mému synkovi perfektně sedí. Kvalita kojeneckého oblečení z Lidlu značky Lupilu se mi tolik nelíbí. Přijde mi, že po pár vyprání ztrácí svoji pevnost a začíná být – nejde to říct jinak – vytahané. Příkladem můžou být punčocháče, kterým po pár nošení povolila guma kolem pasu. Značka F&F se mi opravdu hodně líbí.

oblečení kojenecké

Je pravda, že ceny oblečení jsou o něco vyšší než v obou předchozích obchodech, za to ale nekoupíte nic nekvalitního. Musím ale zmínit jednu věc, která mě při nákupu dost zklamala. Na začátku podzimu jsme sháněli dětské punčocháče ve velikosti 68 a 74. Nevím jestli jsme špatně koukali, možná potřebujeme do Tesca buzolu, ale nikde mezi dětským oblečením jsme nenašli ani nohavičku. Když už jsem to vzdala v chlapeckém oddělení, zabrousila jsem do dívčího, ale ani pro holčičky punčošky neprodávali. V podzimním období je to trochu smutné. Tento obchod jede v kojeneckým spíš na eshopu. V kamenných obchodech toho moc není a cenově se pohybují na stejné laťce jako Tesco. Oblečení mají kvalitní, ale co do dostupnosti obchodů, jako zákazník raději volím Tesco, které je téměř v každém městě.

Netrapte se, jestli stejně jako já máte spoustu zbytečných kusů kojeneckého oblečení, které nemáte šanci unosit. Můžete si s miminkem doma hrát třeba na módní přehlídku.