Zdá se vám, že voda ve vašem bazénu není v úplně optimální kondici? Používáte všechny možné i nemožné přípravky bazénové chemie a její kvalita se významně nelepší? Hledáte pravou příčinu těchto potíží?

dítě ve vodě

Problém může být třeba v tom, že jste zapomněli na optimální hladinu pH bazénové vody. Tak, jako pravidelně sledujete koncentraci oxidačního činidla ve vodě, byste měli měřit i hodnoty pH bazénové vody. A to lze udělat jednoduše s pomocí testeru pH. Optimální hodnota pH v nádrži se nachází mezi hodnotami 6,8 a 7,5. Ke změnám pH v nádrži může snadno dojít třeba po plnění nádrže vodou z veřejné vodovodní sítě anebo vodou z podzemních zdrojů, po výrazném nárůstu řas anebo třeba při používání salinizační jednotky k ošetření bazénové vody. Každopádně, jakmile zjistíte, že se hodnota pH vymyká optimálnímu rozmezí, je na místě zakročit a hodnotu upravit s pomocí speciálních přípravků bazénové chemie pH plus a pH mínus.

Stejně tak jako hodnotu pH, byste měli sledovat i koncentraci aktivní látky ve vodě. Správná hodnota pH umožňuje dobré fungování přípravků bazénové chemie, optimální koncentrace aktivní látky bojuje proti organickému znečištění vody a funguje jako desinfekce vody v nádrži.

ananas

Jak je tedy vidět, tak bez správných parametrů bazénové vody se nemůžete obejít. K jejich sledování se vám budou maximálně hodit testery pH a aktivní látky, ať už se jedná o chlór, kyslík anebo bróm. Testery zakoupíte jak v pevné, tak v kapalné podobě anebo v podobě měřících proužků. Správné hodnoty parametrů bazénové vody pak snadno odečtete z barevné stupnice, která je součástí každé měřící sady. Navíc po spotřebování testovací náplně nemusíte kupovat celý set, ale vystačíte si pouze s nákupem náhradních náplní, což vám ušetří peníze. A když budete správné hodnoty bazénové vody sledovat pravidelně, můžete ušetřit hned několikrát, protože tak předejdete možné katastrofě v podobě zhoršení kvality vody v bazénu.