Běžný uživatel celosvětové sítě obvykle nemá ani potuchy, že neexistuje pouze klasický internet, který je nejčastěji ztělesněn vyhledávačem Google, případně jeho českou odnoží jménem Seznam, ale že na celosvětové síti existují i místa, která jsou daleko temnější a kam se vydávat není vždy úplně nejbezpečnější. Na těchto místech se nachází obvykle zcela jiný typ obsahu, než najdete na běžném internetu. Pokud tedy potřebujete vyhledat něco specifičtějšího, než jen ročenku ze střední nebo počet dílů Ordinace v růžové zahradě, možná to na vás čeká právě na Dark Webu, tedy internetu za oponou.
Internetový žralok
Předně je dobré říci, jak se tam dostat. Inu, je to jednoduché, ale i není. Zapomeňte na to, že můžete po Dark Webu surfovat skrze klasický prohlížeč typu Chrome, Opera nebo snad Internet Explorer. Musíte si stáhnout speciální prohlížeč, který se od těch klasických na první pohled příliš neodlišuje, ale co se týče struktury, je úplně jiný. Je navržen tak, aby poskytoval, pokud možno co největší bezpečí a ochranu před případnými útoky hackerů a dalších pochybných individuí, kterých se pohybuje v temných zákoutích internetu skutečně více než dost. Klasický antivirus ani jiná běžná řešení vám v tomhle rozhodně nepomohou. Když ale budete používat nástroje k tomu určené, můžete se pohybovat po temném internetu relativně bezpečně, a hlavně v anonymitě.
Temný web

Zbraně i drogy

Z předchozího textu jste mohli nabýt dojmu, že pohybovat se na Dark Webu je skutečně velice nebezpečné, ale tak zlé to zase opravdu není. Běžně se tam vyskytují stovky milionů lidí a zcela bez problémů. Ne všichni tam jdou ale porušovat zákon. Naprostá většina stránek na temnější straně internetu je nezávadná a legální, ale najdou se i takové, které s legálností nemají mnoho společného. Můžete si na nich koupit ledacos, třeba i zbraně nebo drogy. Stačí jen zadat objednávku. Neplatí se však klasickými penězi, ale Bitcoiny. Když žádné nemáte, mnoho si toho nenakoupíte.