Termální lázně v naší republice nejsou příliš časté, ale není problém si nějaké najít. Často jsou součástí hotelů a resortů, které lázně nabízí i široké veřejnosti, nebo jsou součástí klasických lázní. Termální lázně jsou v podstatě bazény, které mají teplotu vody kolem 30°C a výše. Většinou také poskytují dostatek různých vodních atrakcí, jako je divoká řeka, různé bublinkové masáže, trysky, odpočinek na slunci a podobně. Jaké lázně můžeme navštívit?
tobogány do bazénu
Termální lázně Chrastava
Termální lázně Chrastava jsou veřejné lázně, otevřené v roce 2012 v blízkosti Liberce. Lázně využívají minerální vodu z vlastního vrtu a ta je ohřívána až na teplotu 36°C. v těchto lázních najdete dva venkovní a jeden vnitřní bazén. Vnitřní bazén je vyhřátý a v areálu se nachází také vířivka, sauna, pára, masáže, relaxační vany a další lázeňské procedury.
vířivka v interiéru
Horské lázně Karlova Studánka
Horské lázně Karlova Studánka se nachází právě v srdci Jesenických hor – v Karlově studánce. Tato lázeňská horská obec se nachází nedaleko nejvyššího bodu Jeseníků a poskytuje spoustu možností k výletům. V areálu lázní najdete termální bazén s atrakcemi, tepidarium, finskou saunu a spoustu ochlazujících prvků. Pozor však na času návštěvu, dopoledne je bazén vyhrazen pro lázeňské pacienty. Odpoledne je již otevřený veřejnosti.
Wellnes Horal
Vellnes hotel Horal se nachází v resortu Valachy, který se nachází nedaleko známé hory Radhošť. Termální bazén je krásný a nabízí opravdu velké vyžití pro děti i dospělé. Využít můžete malého dětského vyhřívaného bazénu, velkého plaveckého bazénu s chladnější vodou, termálních bazénů s tryskami a divokou řekou. V areálu se nachází i vodopád. Přímo u bazénu je i dětský koutek pro děti, u kterého jsou lehátka pro rodiče, takže pokud chcete jet do lázní s dětmi, určitě počítejte s tím, že si tam užijí.
Termální lázně Velké Losiny
Nejstarší moravské termální lázně, které nově nabízí nový termální park. Najdete zde 5 vnitřních bazénů (z toho jeden průplavný do venkovní části) a 4 venkovní bazény. Spoustu vodních atrakcí jako jsou tobogány, divoká řeka, jeskyně, chrliče, vodní hřiby či skluzavky. Využít můžete také sauny či ledovou komoru.