Existuje velká spousta věcí, za které jsou rodiče schopni utratit neskutečně mnoho peněz a to jen proto, že se jejich dítě rozhodlo, že tu a tu věc prostě chce. Je to ale opravdu velmi špatně. Nikdo neříká, že nemůžete svému dítěti koupit něco, abyste mu udělali radost. Všechno má ale svoje hranice. Vaše dítě prostě nepotřebuje tu velkou spoustu věcí. Stačí mu z toho množství věc jedna a další třeba zase příště. Mnozí rodiče si tuto skutečnost vůbec neuvědomují a kvůli tomu utrácí hodně peněz, které by mohli ušetřit a investovat například do domácnosti.
objetí sourozenců.jpg
Nemusí se samozřejmě jednat jen o nějaké sladkosti nebo hračky, ale například také o rekonstrukci dětského pokoje. Rodiče mají totiž tendenci vždy přes prázdniny pokoj nějaký způsobem předělat. Nakupují spoustu nového nábytku a doplňků a přitom to jsou věci, na kterých by mohli ušetřit, kdyby to nepřeháněli.
holčičky při psaní.jpg
Každý člověk má prostě tendenci nakupovat věci, které mu jsou vlastně úplně k ničemu. Šetřete si raději peníze na to, až je bude potřeba, protože je jednou vážně potřeba bude.
Při vybavování dětského pokoje u takových prvňáčků rodiče dělají chybu v tom, že nechávají věci vyrábět na míru. Neuvědomují si tu skutečnost, že děti prostě vyrostou a věci, které byly vyrobeny na míru, budou úplně k ničemu. Co takhle zkusit vybírat věci, které jsou s nastavitelnou výškou? Nejen že ušetříte, ale ještě navíc se vám to vyplatí.
chlapci na poli.jpg
Určitě je dobré přemýšlet i nad módními trendy. Asi není zrovna nejlepší nápad udělat dítku pokoj ve stylu Hello Kitty nebo Barbie. Jedna věc je, že tyto trendy za chvíli pominou a druhá je ta, že z toho vaše ratolest vyroste a určitě do takového pokoje nebude chtít vodit své kamarády.
Jestliže se vám líbí dřevo, pak je to určitě hezké, ale do dětského pokoje není vůbec vhodné. Působí na člověka těžce a dětské pokoje mají být lehké a veselé.
Těch věcí, kterých by se mi rodiče vyvarovat a ušetřit tím tak velké množství peněz je spousta. Stačí se nad tím jen zamyslet.