Nákup oblečení nemusí být vždy spojen s velkou investicí, která vám zruinuje rozpočet. Hlavním pravidlem je změna pohledu na oblečení.

Kvantita ne vždy souvisí s kvalitou

Potřeba nakupovat velké množství oblečení kvůli jeho nízké ceně se brzy ukáže jako chybný krok. Nejenom proto, že levné oblečení je často nekvalitní a již po pár týdnech vyzařuje známky obnošenosti ale také proto, že ve výsledku stojí více peněz než zdánlivě drahé oblečení. Nakupovat dražší ale kvalitnější oblečení je mnohem ekonomičtější. Oblečení vydrží mnohem déle a na první pohled je zřejmé, že se jedná o kvalitní látku. Další výhodou je podpora výrobce, který za vyšší pořizovací hodnotu oblečení může zaměstnancům zařídit odpovídající pracovní podmínky.

Kvalitní a často i nové oblečení můžete zakoupit v obchodem specializovaných na oblečení po prvním majiteli. To ale neznamená, že všechno oblečení bylo nošené. Vy tak můžete získat oblečení od drahých značek za zlomek původní ceny.

obchod s oblečením

Méně je někdy více

Naučte se věci kombinovat. Jestliže to dokážete, váš šatník bude oproti nynějšímu stavu třetinový a vy přesto budete mít každý den co na sebe. Při nákupu oblečení vsázejte na barvy a střihy, které budou ladit s ostatním oblečením. Nekupujte oblečení bezmyšlenkovitě jenom proto, že se vám líbí. Kupujte vždy kvalitní, padnoucí oblečení.

Vyvarujte se nákupu oblečení menších velikostí s myšlenkou, že do nich zhubnete nebo oblečení o číslo větší protože v obchodě měli poslední kousek a vy jste ho nutně musela mít. Takové oblečení často zapadne na dno skříně a vy na něj na vždy zapomenete.

věšák s oblečením

Když hledání správného trika je problém

Jestliže jste zastánci barevných triček s potiskem, ale často nemůžete najít to, které by vás vystihovalo, nechte si potisk na triko vyrobit. Proto je vlastní potisk trička Moje-triko.cz skvělou variantou jak originální cestou světu říct co si myslíte nebo co máte rádi. Předejdete tak trapnému momentu, kdy se ocitnete v jedné místnosti s člověk se stejným vzorem.