Cenově zajímavé bydlení nemusí být vyloženě špatné, záleží hodně na vašich preferencích. Pokud ale chcete bydlet levně, pár kompromisů bude potřeba.

Nebydlete zbytečně draze

Ne každý touží po tom kupovat si vlastní obydlí. Jsou samozřejmě i lidé, kteří dávají přednost podnájmu a je to docela normální způsob i v mnoha jiných zemích, ale v našich zeměpisných šířkách je normální mít vlastní obytnou nemovitost, a to ať už ve formě rodinného stavení nebo bytu v paneláku či činžáku. Problém je, že právě tyto nemovitosti se příliš nestaví, tudíž je jejich cena každým rokem vyšší a vyšší. A to je problém hlavně pro lidi, kteří nemají příliš vysoké příjmy. Ti jsou pak nuceni bydlet v podnájmu, což se mnoha z nich z pochopitelných důvodů nelíbí.

Bydlete mobilně

Přitom neexistují pouze dvě možnosti, tedy podnájem proti bytu, respektive rodinné vilce. Jsou tu ještě třeba houseboaty. Bydlení na řece je romantické, i když ne úplně pro každého. Pro ty, co se jim na vodě nelíbí, pak mohou být hezkým lákadlem nové mobilní domy, které jsou levné a docela vkusně zařízené.

Koupě takovéhoto obydlí na kolech si ještě donedávna každý pěkně rozmýšlel, ale vzhledem ke stále dražším nemovitostem nemá celá řada lidí na vybranou a tak berou, co jde. Ovšem v tomto případě to není rozhodně žádná z nouze cnost. Když si vyberete mobilní dům, neznamená to automaticky koupi maringotky s pár metry čtverečními navíc. Skutečně jde o plnohodnotné bydlení, i když není, co se týče rozměrů příliš velké. Co však ztrácí na centimetrech, to dohání vnitřní vybaveností, která je na vysoké úrovni.

Mobilní bydlení

Chata? Může být

Nechcete-li si kupovat nové obydlí, ale sháníte pozemek s chatkou, mohou být pro vás mobilní domy také docela atraktivní. Stačí si jen koupit pozemek, nemusí se jednat o stavební parcelu, a pak vhodný domek. Skvělé je, že pokud chcete chatu pouze pro letní, případně jarní měsíce, bohatě vám postačí nějaké zánovní model z před deseti let. Nejenže bude mít stále interiér vybavený na velice dobré úrovni, ale zároveň bude mnohem levnější, než nejnovější modely.