Kdo chce dnes bydlet ve svém, musí našetřit buďto miliony, případně se zadlužit u banky na desetiletí dopředu. Ne vždy však můžete hypotéku dostat. Lidé, jež nemají na kontě dostatečně vysoký základ, prostě na hypotéku nedosáhnou. Hlavně pro mladé rodiny s dětmi, co musí otáčet každou korunu, se jedná o velký, často neřešitelný problém. A tento problém se bude ještě zhoršovat, jelikož vše nasvědčuje neustále stoupajícím cenám bytů a obecně obytných nemovitostí. Za pár let si bude moci vlastní bydlení dovolit tak maximálně milionáři.

Malá chýše

Koupit si však něco vlastního můžete i dnes, a to i když nemáte na kontě miliony. Musíte se však spojit s tím, že nepůjde o klasický byt či dokonce rodinnou vilku, ale o některý z levných mobilních domů Lavarohouse. Ovšem ani ty nevypadají vůbec zle, právě naopak. Jsou vhodné pro celoroční bydlení a zároveň často nestojí ani polovinu toho, co tradiční byt.

Samozřejmě, že největším lákadlem tohoto typu obydlí je cena. ta sice není vyloženě malá, jak se někdy traduje, ale také není tak vyšponovaná jako je zvykem i tradičních obytných nemovitostí. Slušné mobilní dům se dá sehnat i za půl milionu. Nebude se sice jednat o nic extra, nicméně toužíte-li po vlastní střeše nad hlavou, jedná se o velice výhodnou volbu. Na trhu se samozřejmě dají koupit i dražší modely s lepším vnitřním vybavením a obvykle i prostornějším interiérem. Ty už však stojí o něco více. Na druhou stranu se už jedná o bydlení na opravdu vysoké úrovni.

Moderní dům

Ideální k podnikání

Je jasné, že mobilní domy nejsou zajímavé pouze pro lidi, kteří touží mít vlastní cenově výhodné obydlí, ale ocení ho i mnozí podnikatelé. Přeci jen, sehnat dnes prostory pro práci je obdobně složité jako právě obydlí. Navíc se v tomto případě nedají využít pouze nejnovější verze, jež jsou již přeci jen trochu dražší, ale k tomuto účelu se hodí i dříve vyrobené typy. Ty sice nedisponují moderním zateplením a nemají tak kvalitní vnitřní vybavení, ovšem k podnikání jsou více než vhodné.