Jste časově vytížení ale rádi byste si koupili něco na sebe nebo jen tak měli chuť nakupovat ? Nakupování online je pro Vás ta správná odpoveď.Nákup přes internet z domů je nejpohodlnější nákup pro kohokoliv znás. V teple svýho domova si prohlédněte zboží které se Vám libí a hned si ho můžete objednat až do svého domu. Existují ale falešné internetové portály které si nechávají od Vás zaplatit a vy pak očekáváte, že zboží přijde ale to se nestane. Musíte být obezřetný a nakupovat pouze u ověřených portálu. Řekne mě si výhody a nevýhody nakupování přes internet.

Výhody
Výhodou nakupování online je – rychlost, můžete nakupovat z pohodlí svého domova, neplatíte žádné poštovné, velký rámec sortimentu, nemusíte komunikovat s prodejci, výhodné slevy, levné zboží.

Nevýhody
Nevýhodou nakupování přes internet jsou falešné weby kde si zboží objednáte,zaplatíte a nasledně už Vaše objednávka nedorazí. Pokud si objednávate jakýkoliv kus oblečení je velkou nevýhodou si dané zboží nevyzkoušet , může se stát že dorazí velikost která Vám nebude vyhovovat a nasledně pak jsou složité reklamace pokud si objednaváte ze zahraničních obchodu, zboží se může ztratit či poškodit , proto je lepší si zboží zkontrolovat než podepišete převzetí. Delší čekací doba.

Aliexpress
Nejznámější ověřený internetový eshop původem z Číny který zprostředkovavá prodej mezi Vámi a prodejcem. Zboží si můžete objednat a bude Vás to stát pár kliknutí. Musíte počítat stím že Vaše objednávka bude trvat cca 2-3 týdny takže si na své zboží delé počkáte.U tohoto internetoveho obchodu avšak neplatíte žádné poštovné, zásilku Vám doručí podle Vašich potřeb až do domu. Ceny jsou velice přijatelné a levné s poměrem na ČR. Jedná se o zboží všeho druhu např.Textil, elektronika, nahradni součástky do automobilu a další.

Mezi další ověřený portály patří Alibaba, Coolicool a další.
Mezi české internetové obchody patří vetšinou zboží s elektronikou jako jsou Alza, Heureka, Mall.cz apod.