Trh úvěrů a půjček poskytuje spoustu možností u bankovních i nebankovních společností. Asi nejžádanějšími produkty jsou nejen běžné spotřebitelské úvěry, ale také hypotéky.
Obvyklé využití hypoték je především na pořízení vlastního bydlení. Mnohdy však klienti potřebují vysokou částkou vyřešit i jiné záležitosti a hodila by se jim právě tato forma financování. Je to dáno tím, že klienti mohou získat jedinou úvěrovou smlouvou vyšší částku. U spotřebitelských úvěrů jde o částky většinou v řádu deseti tisíců a takové řešení se může prodražit.
A klasické hypotéky je možné využití pouze na bydlení. Naštěstí je ještě jedna forma financování, kterou lze využít na cokoliv, a sice nebankovní americká hypotéka.
účty bohatství

Využití financí na cokoliv

Tento typ úvěru je bezúčelný co znamená, že žadatelé nemusí peníze využít pouze na bydlení, ale na úplně všechno co momentálně potřebují vyřešit. Nemusí tedy ani dokládat účel využití peněz a tím pádem je pro ně cesta k potřebným penězům jednodušší.
rodina spolu
Co je, ale podmínkou, která musí být splněna i u klasických verzí, tak to je ručení nemovitostí. Nemovitost se zastaví ve prospěch společnosti, která poskytne tento úvěr a to až do doby úplného splacení dlužné částky včetně úroků.
Doba splácení je závislá na dohodě mezi klientem a úvěrovou společností a většinou jde o maximální možnou dobu splácení na 30 let. Nejméně jeden rok. Doba splácení je tedy individuální a záleží na konkrétních podmínkách a také možnostech samotného klienta. Důležitá je schopnost splácení a někdo preferuje splacení v co nekratší možné době, někdo si splátky rozloží raději na delší časový horizont, aby byl schopen měsíční výdaje pokrýt.
Díky této možnosti si klienti můžou splnit sny o dovolené u moře, koupit si nové auto, zařídit domácnost dle svých představ nábytkem, spotřebiči či elektronikou a mnohdy také vyřešit dluhy jako nevýhodné půjčky, dluhy u příbuzných a známých, exekuce či nechat si udělat konsolidaci a podobně.