Vnitřní očista těla je stejně důležitá jako ta vnější. Vrátí vaše tělo do normálu a tělu rozhodně prospěje. Navíc je doprovázena také ztrátou tělesné hmotnosti, což je v současné době mnoha druhů diet určitě příjemným bonusem. Jakou detoxikační kúru ale zvolit?

pramen vody

Jednou z možností je neera detoxikační kúra. Skládá se z několika složek, které spolu skvěle spolupracují a pomáhají tak rychle a spolehlivě tělo zbavovat nahromaděných toxinů před anebo po zimě. Tím celkově zlepší zdravotní stav. Směs je založena na pravidelné konzumaci speciálního sirupu, vody, citrónu a kajenského pepře.

Speciální neera sirup se získává smícháním velmi kvalitního javorového sirupu a mízy palmy arenga rostoucí na jihu Asie. I tyto dvě suroviny se spolu skvěle doplňují, neboť sirup je zdrojem snadno stravitelných cukrů, jež jsou zdrojem energie, a míza dodává důležité minerály. K tomu se přidá čerstvá citrónová šťáva obsahující vitamín C, který působí jako antioxidant. Také přispívá svým alkalizačním efektem. Kajenský pepř pomáhá stimulovat metabolismus a zrychluje krevní oběh. Čistá voda celou kúru dotvoří a po požití této zázračné směsi bude tělo příjemně osvěženo a také po pocitové stránce se budete cítit jako noví.

Celá kúra spočívá v tom, že během užívání se nebude konzumovat pevná strava a tělo se tak bude plně soustředit na detoxikaci. Ta by měla trvat optimálně 7 až 10 dnů, ale také kratší, například 3denní očista má samozřejmě také svůj smysl. Někteří lidé nejsou stavěni na tak dlouhou dobu bez pevné stravy.

detoxikační čaj

K čemu celý proces detoxikace poslouží? Kromě toho, že tělo bude zbaveno nežádoucích látek (toxinů) dojde také k podpoření vitality přirozenou cestou. Kromě toho dojde také k celkovému zlepšení trávící soustavy, jater, ledvin a kůže. Také imunitní systém bude podpořen. Celkově tato očista povede k pohodě jak po fyzické, tak po psychické stránce.