Badminton je úžasným rekreačním sportem a díky jeho oblíbenosti se hraje více a více. Díky tomu, že se hrál již v minulosti a udržel si sílu do teď, stal se také olympijským sportem. Každý známe tento sport, při kterém se používají rakety a badmintonový míček/košíček. Při hře jsou dvojice nebo jedinci postaveni za sítí a odpalují košíčky. Ten, kdo udělá chybu, ztrácí bod nad soupeřem. Košíček se nesmí dotknout země. Historie tohoto sportu sahá až do 7. století. Poprvé ji hráli Číňané a říkali jí Di-Dčijan-Dsi. V roce 1992 byl tento sport uznán a přiřazen mezi olympijské sporty. Hraje se v pěti disciplínách, a to ve dvouhře mužů, dvouhře žen, čtyřhře mužů a žen a na konec ve smíšené čtyřhře. Košíčky na badminton jsou vyráběny jak z peří, tak z plastu. Nejkvalitnější košíčky jsou však tvořeny husím peřím, ale nevydrží dlouho. Plastové košíčky mají silný „pud sebezáchovy“, což je chtěný stav jenže dolet není zas takový, jaký bychom si představovali.

Košíčky na badminton

Jako děti si tuto hru vyzkoušel nejspíš každý z nás. Levné rakety a ty nejlevnější košíčky pro hru, dokázali sehnat naši rodiče i prarodiče. Jako dětem nám nevadilo, že chybí síť nebo druhý protihráč, hráli jsme pro radost i jen s raketou a pinkaní si košíčku do vzduchu. Kolikrát jste dokázali pinknout, než vám košíček spadnul na zem? Pamatujete si ty doby, kdy vás museli rodiče nutit domů?

ženy při sportu

Měli jsme odřená kolena při pádu, ale nic nás neodradilo od žádného sportu, který nás bavil. Hráli jsme fotbal, hokej na ledovém rybníce, tenis, vybíjenou a také nás zmiňovaný badminton. Sporty jsou pro vývoj dítěte nebo dospívajících mladých mužů a žen nedílnou součástí jejich osobnosti. Sport, který je bude bavit si můžou nést léta na svých ramenou a možná i překročit hranici jen rekreačního sportu do závodních drah. Podpořte své drahé a dopřejte jim to nejlepší co potřebují pro svůj fyzický i psychický vývoj.