Pamatujete se na skladbu Richarda Mullera s názvem „Po schodoch“? Byl to ve své době docela hit a kromě scén, které se ozývaly za dveřmi jednotlivých bytů, nás mohl motivovat upřednostnit chůzi po schodišti před výtahovou šachtou.

Uvažujete-li nad tím, zda vaše schodiště renovovat nebo stavět nové a dáváte přednost schodům před výtahy, máte výhodu před lidmi, kteří jsou leniví a raději se vozí, aniž by udělali krok navíc. Víte, že mnoho kardiovaskulárních a jiných civilizačních chorob souvisí s nedostatkem pohybu, a zejména s tím pohybem, který zaměstnává dolní končetiny? Zdá se to možná nepochopitelné, ale právě chůze po schodech je jednou z klíčových aktivit, s nimiž si prodloužíte život.

dřevěné schody

Využít nabízené služby Firma Havlíček firem, které se na schodiště orientují, neznamená jen vyzdobit váš interiér, aby měl luxusnější vzhled a aby lahodil vašemu zraku, je to zároveň obrovská výzva začít se sebou něco dělat a uvědomit si, co pro nás schody znamenají.

Chůze po schodech zlepší náladu – prokrvení dolních končetin tímto způsobem rychle uvolní do krve hormony štěstí – endorfiny a hned máte lepší náladu. Přitom stačí každý den alespoň deset minut chození po schodišti, dvě minuty ráno, tři minuty kolem poledne, pět minut navečer. A chcete-li mít jistotu před úrazem, vyzujte se z bot a svlékněte ponožky, aby to po schodech neklouzalo a měli jste při pohybu pevnou oporu.

schodiště v bytě

Prevencí proti civilizačním neduhům – kdejaký lékař vám předepíše různé medikamenty, ale měl by vám také vysvětlit, jak zásadní roli pro imunitní a lymfatický systém hraje pohyb. Přitom zrovna schody jsou k tomu ideální prostředek. Máte je doma, tak neváhejte a choďte po nich. Můžete je i vybíhat, využít nějakého závaží v batohu, máte zkrátka doma posilovnu zcela zdarma. A pokud se vám zdá, že vám ochabuje svalstvo paží a trupu, vyzkoušejte kliky na schodech s nohama nahoře a hlavou dolů, uvidíte, jak účinný cvik to je.