Ve velké části výrobních komplexů, které dnes najdeme na okraji každého jen trochu většího města, je normou, že zaměstnavatelé pro své pracovníky zařídí jídelnu. Je to i logické – obchody bývají příliš daleko, než aby si lidé mohli jít během pauzy něco koupit, a spoléhat se na to, že si člověk přinese jídlo z domova, se příliš nedá.

talíř s obědem a příborem

Ovšem jak je tomu v našem hlavním městě? I zde najdeme průmyslové zóny, avšak jak všichni víme, dostupnost obchodů je zde poměrně lepší. Vyplatí se tedy zřídit firemní stravování na Praze, nebo jde o zbytečné výdaje a tedy prakticky neexistuje?

Zde je potřeba si uvědomit, jak je Praha rozsáhlá. Ačkoliv se totiž ani zdaleka nevyrovná největším městům planety, přesto, podobně jako například Londýn, pohltila za dobu svého růstu nejednu vesnici či městečko, které se následně staly její součástí a jejichž jména přežívají již jen jako názvy čtvrtí.

Z toho také vyplývá, že jednotlivé čtvrti jsou různé, ať už co do stylu či vybavení. V některých, zvláště v těch blíže ke středu, najdeme skutečně prakticky vše na dosah ruky. U těch okrajových to však spíše připomíná vesnici, a to jak podobou domků, tak celkovým rozložením. Kdybyste to nevěděli, ani byste neřekli, že jste v Praze.

prostřený talíř

Tato různorodost samozřejmě znamená, že na výše uvedenou otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na konkrétních podmínkách, na typu práce, kterou zaměstnanci vykonávají, a nakonec také na vůli a strategii vedení podniku.

Přesto se dá říct, že je vhodné firemní stravování Praha zařídit zejména tam, kde by lidé nestíhali chodit si nakupovat do obchodu, jelikož by to bylo příliš daleko, a také v situaci, kdy z nějakého důvodu nechcete, aby vaši zaměstnanci opouštěli během trvání pracovní doby areál firmy.

Jistě, může to být těžké rozhodování. Ale může přispět k pohodě zaměstnanců a tím i lepším pracovním výkonům. A to už za to stojí.