Založení firmy nebo společnosti, nezáleží na pojmenování, obnáší spoustu papírování a běhání po úřadech, ale rozhodně to není nic, co by se nedalo zvládnout. Pokud jste pracovití, jste schopni obětovat tomu veškerý čas, máte podporu u svých blízkých, nebojíte se výzev a nesnází, a neděsí vás byrokracie, pak máte na půl vyhráno. Něco vybudovat ale nestačí, pokud tedy máte v plánu vést svou společnost dlouhé roky, a samozřejmě úspěšně.
vzájemná spolupráce
To, proč se člověk k takovému kroku rozhodne, má mnoho důvodů. Je jasné, že jde i o peníze, mít slušný příjem a za něj si něco dopřát, dokázat si, že na to prostě mám, ale z větší části spíš dělat to, co člověka baví, naplňuje ho a co pro něj má smysl.
Někdy může být zásadní problém na straně toho, kdo společnost vede. To, že najednou ztrácí odběratele, má problémy s konkurencí, která je dravější a flexibilnější, to všechno je třeba brát a v úvahu a začít tak u sebe samotného.
týmová práce
1.      Nesoustřeďte se na to, že co běží teď, poběží i další roky beze změn. Mějte v záloze další variantu, které se v případě potíží může společnost věnovat.
2.      Pokud máte svoje zaměstnance, zaměřte se na to, jak jsou pro vás efektivní a potřební. Možná při pohledu pravdě do očí budete nemile překvapeni, ale věřte, že tento krok je nezbytný. Mějte kolem sebe ty, kteří své profesi rozumí, a není jim jedno, jak si firma, pro kterou pracují, stojí. Buďte přísní, ale zároveň uznalí, snažte se o svých zaměstnancích vědět i něco ze soukromí, všichni jsme jenom lidé a někdy se bohužel osobní život odráží i na tom pracovním, vstřícnost ze strany zaměstnávajícího se pak určitě kladně odrazí na věrnosti a oddanosti společnosti.
3.      Odběratelé, tedy ti, kterým poskytujete svoje zboží nebo služby, a kteří vám za to platí, to je skupina, která je pro společnost důležitá.
4.      Ať už se na chodu společnosti podílí jakýkoliv počet lidí, po všech chtěje, aby si svoje povinnosti, tedy svou pracovní náplň, plnili včas a neodkládali nic na „potom“.