Automobil se stal běžnou součástí našeho života a v mnoha rodinách je k dispozici vozidel dokonce několik. Využíváme je k podnikání, k dopravě do zaměstnání, k nákupům a mimo jiné i pro cestování na dovolenou. Existují však jednotlivci a některé rodiny, kde automobil k dispozici není, protože se jednoduše nevyplatí. Jsou to případy, kdy například oba manželé využívají pro cesty do zaměstnání městskou dopravu, což je i rychlejší, než jízda autem, např. metro v Praze, a kdy pak o víkendech zůstávají doma anebo navštěvují přátele, kteří bydlí poblíž. Tito lidé mohou nakupovat většinu zboží přes e-shopy a dokonce i potraviny, které jim přepravní služba doveze až téměř pod nos. Automobil se jim hodí pouze výjimečně, občas o víkendech k jednodenním výletům anebo při jízdě na dovolenou.

jízda autem

A pro tyto účely jsou naprosto ideální v Praze půjčovny aut. Vozidlo si objednáte s předstihem a máte jej k dispozici v perfektním technickém stavu na libovolně dlouhou dobu. Jaké výhody z toho zejména plynou?

Bezstarostná jízda – majitel automobilu je neustále pod vnitřním tlakem, protože plně zodpovídá za technický stav vozu a uvědomuje si, že každou závadu bude muset osobně řešit, a také ji zaplatit. Toto vědomí vyvolává vnitřní neklid a stres. U pronajatého vozu starosti podobného typu pochopitelně odpadají.

nohy z auta

Pojištění – pronajatá vozidla jsou kompletně pojištěna, ovšem pojištění doporučujeme i vám, pokud si chcete vůz pronajmout. Je to jistota pro případ, kdy například vozidlo poškodíte vlastní vinou při manipulaci s nákladem, při couvání, parkování atp.

Žádné platby související s vlastnictvím vozidla – kdo si automobil pouze pronajímá, neplatí pronájem garáže či dlouhodobé parkovací místo, povinné ručení, dálniční známky, pravidelné prohlídky STK, výměny pneumatik, provozních kapalin a náhradních dílů v případě nějakého technického defektu.