Kolagen je pro nás velmi významný, zejména pro správné fungování metabolismu, pro pevnost a pružnost pokožky ale i pro zdraví kloubů a kostí. Jak ho doplnit?

Proč potřebujeme kolagen a kde jej můžeme najít?

O kolagenu již zajisté slyšel někdy každý z nás. Víme, že díky němu je naše pokožka pevná, pružná a vypadá mladistvě. Jenže on není důležitý jen pro to, abychom vypadali dobře. Určitě je významný i pro náš metabolismus a potřebují ho i naše kosti a klouby. Samozřejmě, že během života, tedy vlivem stárnutí o přirozený kolagen přicházíme a musíme si tedy následně pomáhat a získávat jej jinou cestou. Jakou? Jak doplnit kolagen a jaký je ten nejlepší?

kolagen na hezkou pleť

Když kolagen, tak ten mořský

Kolagen je bílkovinou a pro tělo je nezbytný. Potřebujeme jej, abychom mohli mít vypnutou a krásnou pokožku bez vrásek. Také se podílí na fungování správného metabolismu a samozřejmě je i pojivem pro klouby a kosti. Podporuje také svalovou hmotu a její růst. Kolagen je želatinou, právě v čisté želatině jej najdeme nejvíce, můžeme jej pro estetické využití najít v různých kosmetických přípravcích a také jej můžeme brát ve formě nejrůznějších doplňků stravy. To zejména pomáhá, když nás začínají bolet klouby a pohyb se stává obtížnějším. Tělo si kolagen vytváří, avšak hodně to ovlivňuje naše životospráva, věk ale i třeba to, jestli kouříme nebo ne.

Mořský kolagen je jedním z nejlepších kolagenů vůbec a je i poměrně vzácný, určitě vzácnější, než ten, který se získává ze zbytků po hovězím dobytku. Mořský kolagen je proteinem, který je získáván z kůže, ploutví, ale i šupin a ploutví mořských ryb a živočichů. Nejčastěji jde třeba o žraloky nebo mořské tresky. Jeho působení je velmi silné, výhodou je jeho velmi rychlá vstřebatelnost.

mořský kolagen

Potřebujete kolagen?

Kolagen je důležitý, takže si můžete pomáhat už jen tím, že se budete správně stravovat, budete se o sebe starat a jeho nedostatek nepocítíte. Zejména v estetické medicíně je ale po něm velká poptávka, protože pomáhá v boji se stárnutím kůže a umí vyplnit vrásky. To zda ho vážně potřebujete, poznáte i ve chvíli, kdy začnou bolet klouby.

Kolagen je tak mnohem důležitější, než si obvykle myslíme. Zaručí nejen pěknou pokožku.