Divadlo je jedna z institucí, kde se můžeme vzdělávat. Je obecně známo, že muži velmi neradi do něj chodí, ale to zdaleka neplatí pro všechny.

Již v dávné době tyto instituce existovaly. Hrály se v nich především historické hry a jiná dramata. Jedinou větší odlišností od dnešní doby bylo to, že se hrálo pod širým nebem.
ladný balet

Dnes si pod pojmem divadlo představíme velkou budovu honosně zdobenou, odlišnou od ostatních, ve které se nachází jeviště a hlediště s několika patry balkónů. I zde můžete trávit společný čas s rodinou či přáteli.

Nejvíce představení nabízí asi divadla pražská a brněnská. Proto tento výlet můžete spojit s krásnou prohlídkou nejkrásnějších měst republiky.

Vhodné oblečení

Pokud jdete na nějaké představení, musíte se umět také správně obléknout. Do divadla nechodíme každý den, a tak bychom měli tuto událost odlišit od běžného dne i oblečením. Pro dámy se jako vhodný model považují šaty (vhodnost daného kousku je závislý na představení, nevezmete si totéž na premiéru a běžné číslo) a pro muže oblek nebo alespoň košile a společenské kalhoty.

Co můžete v divadle zhlédnout?

·         Opera – pěvecké vystoupení s příběhem. Opera se poprvé objevila v baroku, tedy kolem roku 1600. Nejznámějšími operami jsou Carmen, Figarova svatba nebo Don Giovani.

·         Balet – ladné taneční vystoupení v nádherných sukénkách. Asi každý zná Labutí jezero, které napsal ruský hudební skladatel Petr Iljič Čajkovskij. Balet se stal tak populární, že je ke zhlédnutí i dnes. Dalšími balety může být Louskáček nebo Romeo a Julie.

·         Muzikál – divadelní představení, ve kterém jsou vkládány písně.

·         Činohra – běžné divadelní představení

·         Hudební koncert vážné hudby – na jevišti můžeme vidět orchestr a dirigenta.

divadelní sál

Každé číslo je velice náročné. S baletem musí začínat jako malé děti, aby byly pružné a lehké jako vánek. Totéž platí o hudebnících. Dobří umělci cvičí každý den několik hodin. Je to jejich zaměstnáním, které by je mělo bavit.